Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/home/klient.dhosting.pl/agmedia/:/demonek/www/public/bledy.demonek.com/:/usr/local/lsws/fcgi-bin/:/usr/local/lsws/php/:/usr/local/lsws/php_64/:/usr/local/lsws/share/autoindex/:/usr/local/php/:/dev/urandom:/etc/pki/tls/certs/:/opt/alt/php53/usr/share/pear/:/opt/alt/php54/usr/share/pear/:/opt/alt/php55/usr/share/pear/:/opt/alt/php56/usr/share/pear/:/opt/alt/php70/usr/share/pear/:/opt/alt/php71/usr/share/pear/:/opt/alt/php72/usr/share/pear/:/opt/alt/php73/usr/share/pear/:/opt/alt/php74/usr/share/pear/:/opt/alt/php80/usr/share/pear/:/opt/alt/php81/usr/share/pear/:/opt/alt/php53/usr/share/php:/opt/alt/php54/usr/share/php:/opt/alt/php55/usr/share/php:/opt/alt/php56/usr/share/php:/opt/alt/php70/usr/share/php:/opt/alt/php71/usr/share/php:/opt/alt/php72/usr/share/php:/opt/alt/php73/usr/share/php:/opt/alt/php74/usr/share/php:/opt/alt/php80/usr/share/php:/opt/alt/php81/usr/share/php:/opt/alt/php53/:/opt/alt/php54/:/opt/alt/php5 in /home/klient.dhosting.pl/agmedia/new.orawski-dwor.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 462

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/agmedia/new.orawski-dwor.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php:462) in /home/klient.dhosting.pl/agmedia/new.orawski-dwor.pl/public_html/wp-content/themes/orawski_dwor_2018/functions.php on line 4
Karczma “Orawska Izba” – Pensjonat Orawski Dwór

Karczma “Orawska Izba”

 

W Orawskiej Izbie tradycja splata się z nowoczesnością. Ściany karczmy pamiętają tajemnice minionych lat, wykonane bowiem zostały z belek rozebranej XIX –wiecznej chałupy ludzi mieszkających tuż za miedzą.

W mroźne dni przyjaznym ciepłem ogrzewa piec kuchenny sporych rozmiarów, jak to dawniej w chałupach bywało.

Nad stołem z nowoczesnymi podgrzewaczami tradycyjna listwa orawska z obrazami na szkle namalowanymi przez Stanisława Wyrtla. Barek bogato wyposażony, nakryty gontowym daszkiem.

Stoły i ławy sporych rozmiarów zachęcają, aby rozsiąść się wygodnie i rozkoszować pięknym i rozległym widokiem Babiej Góry – Królowej Beskidów.

Oferujemy całodzienne wyżywienie, śniadania serwowane są w formie bufetu.

Pomieszczenie obok to galeria malarstwa na szkle Stanisława Wyrtla. Tu mam nadzieję spełniło się życzenie Hanny Pieńkowskiej – „Życzyć więc należy, aby rozkwitło kwietnymi łąkami spod Babiej Góry nowe malarstwo na szkle z kręgu Orawy, podejmując nić tradycji”

Jest to współczesne malarstwo wywodzące się z tradycyjnego. Obok świętych patronów scenki rodzajowe, również abstrakcja z fragmentami orawskich elementów architektonicznych. Przez odrzwia orawskie prowadzi droga do innego, może lepszego świata. (www.wyrtel.pl)

A gdy słońce schowa się za Babią Górą, do snu utuli nas cisza w wygodnych pokojach, do których przez okna zaglądać będą gwiazdy. Latarnie uliczne zostały daleko w mieście.

« 1 z 2 »