Zabiegi lecznicze i oczyszczające

 

1. ION DETOX

Zabieg ten jest wyjątkowo skuteczną metodą pozbycia się toksyn z organizmu. Specjalne urządzenie wytwarza prąd zmienny, który powoduje jonizację wody. Stopy zostają zanurzone w wodzie i poprzez receptory i otwierane pory – ok. 2000 na każdej stopie, jony z wody przedostają się do organizmu. Następuje delikatny ruch ładunków w naszym organizmie, doprowadzając w krótkim czasie zachwiany potencjał komórkowy do właściwego poziomu. Pobudzone w ten sposób komórki zaczynają prawidłowo „pracować” co przekłada się na natychmiastowe intensywne wydzielanie toksyn i innych szkodliwych substancji do krwi. Substancje te są następnie przenoszone i wydalane poprzez pory stóp do wody, stąd zmiana jej koloru. Zabieg usuwa toksyny z organizmu co przeciwdziała powstaniu wielu chorób: nerek, serca, mięśni, układu nerwowego. Wspomaga likwidacje obrzęków, nadmiernego pocenia i przykrego zapachu nóg. Zaleca się przy zwyrodnieniu stawów pochodzenia reumatycznego, chronicznym zmęczeniu, depresji, po przebytych infekcjach i leczeniu antybiotykami, otyłości, a także katar sienny, astma oskrzelowa, schorzenia skórne: łuszczyca, trądzik, zaburzenia ukrwienia kończyn-żylaki, osłabiona praca wątroby, nerek, jelit, podwyższony cholesterol, wzmocnienie odporności, zaburzenia hormonalne. Przeciwwskazania do zabiegu: choroba nowotworowa, ciąża, rozrusznik serca,

Czas 30 minut- Cena 40zł

2. OKŁADY BOROWINOWE

Borowina to ogromne bogactwo cennych substancji organicznych: kwasy humusowe oraz fulwonowe, węglowodany, garbniki, bituminy, białka, żywice, mikro- i makroelementy. Zawiera również wiele substancji nieorganicznych, sole (żelazowe, wapienne, glinkowe) i krzemionkę. Kwasy organiczne i sole nadają jej właściwości ściągające, przeciwzapalne, bakteriostatyczne i bakteriobójcze. Wskazaniami do stosowania borowiny są: przewlekłe stany zapalne narządów ruchu – tkanek miękkich, kości i stawów , choroby reumatyczne, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, w zespołach bólowych szyjnych, barkowych i lędźwiowych, w obrzękach po stłuczeniach, złamaniach, zwichnięciach. Okłady borowinowe pomagają w chorobach układu nerwowego np. rwa kulszowa oraz chorobach układu krążenia. Regenerują tkankę, zwiększają przekrwienie skóry i tkanek, wygładzają naskórek.

Czas 30 minut- Cena 50zł

3. JONOFOREZA Z BOROWINY

Zabieg polegający na wprowadzeniu przez skórę jonów kwasów huminowych i soli zawartych w borowinie za pomocą prądu galwanicznego.  Dzięki takiemu działaniu, jony zawarte w borowinie wnikają w głąb organizmu, za pomocą receptorów znajdujących się w stopie. Zabieg wspomaga organizm poprzez szybkie dostarczenie składników potrzebnych do utrzymania prawidłowej homeostazy i ewentualnego uzupełnienia ich braków. Wskazaniem są choroby reumatyczne, zwyrodnieniowe kręgosłupa i stawów, bóle mięśni, nerwobóle, przewlekłe stany zapalne. Zabieg na stopy składa się z dwóch etapów: 20 min-działanie borowiny za pomocą prądu galwanicznego, 10 min masaż pobudzający receptory stóp. Przeciwwskazania do zabiegu: choroba nowotworowa, ciąża, rozrusznik serca, uczulenie na składnik zabiegu.

Czas 30 minut- Cena 60zł